Install Steam
login
|
language
简体中文 (Simplified Chinese)
繁體中文 (Traditional Chinese)
日本語 (Japanese)
한국어 (Korean)
ไทย (Thai)
Български (Bulgarian)
Čeština (Czech)
Dansk (Danish)
Deutsch (German)
Español - España (Spanish - Spain)
Español - Latinoamérica (Spanish - Latin America)
Ελληνικά (Greek)
Français (French)
Italiano (Italian)
Bahasa Indonesia (Indonesian)
Magyar (Hungarian)
Nederlands (Dutch)
Norsk (Norwegian)
Polski (Polish)
Português (Portuguese - Portugal)
Português - Brasil (Portuguese - Brazil)
Română (Romanian)
Русский (Russian)
Suomi (Finnish)
Svenska (Swedish)
Türkçe (Turkish)
Tiếng Việt (Vietnamese)
Українська (Ukrainian)
Report a translation problem
Bratek ogrodowy dzieli się ze względu grupy wczesności. Wyróżnia się trzy grupy: wczesna, średnio-wczesna i późna. W zależności od grupy, odmiany bratka kwitną od wiosny aż do jesieni.
Najwcześniej, bo już wczesną wiosną, kwitną odmiany vorbote, hiemalis i bratki pirnańskie. Ich pięknych, wielobarwnych kwiatów można spodziewać się nawet w marcu! Późniejsze odmiany ze średnio-wczesnej grupy to np. bratki szwajcarskie, trimadreau, roggli czy też bratek Engelmana. Najbardziej popularną późno kwitnącą odmianą bratka jest orchideiflora – jej kwiatami można cieszyć się aż do późnej jesieni!
Wody gruntowe to inaczej wody podziemne, które znajdują się pod powierzchnią ziemi, poniżej strefy saturacji i wypełniają pory oraz pęknięcia w skałach. Leżą one na niższym poziomie niż wody przypowierzchniowe – te znajdują się bardzo płytko pod powierzchnią gruntu i z reguły są niestety zanieczyszczone m.in . przez działalność człowieka.
Natomiast wody podziemne nie podlegają bezpośrednio wpływowi czynników atmosferycznych, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w celach spożywczych. W przeciwieństwie do wód przypowierzchniowych (nazywanych też wodami zaskórnymi) nie podlegają one zmianom temperatury w ciągu doby – cechuje je równowaga termiczna.